ଚୁଆ ରେ ଗଳି ପଡିଥିବା ଛୁଆ ହାତୀବନବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର

ଫୁଲବାଣୀ 10/6(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )
ପୁଣି ବିପଦରେ ଗଜ ରlଜ l ଛୁଆ ହାତୀ ପୁଣି ଗଳି ପଡ଼ିଲା ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଚୁଆ ରେ । କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଗୋଛାପଡା ରେଞ୍ଜ ଅଧିନସ୍ଥ ପକାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ର ଜିରୀଙ୍ଗପଡ଼l ଗ୍ରାମ ନିକଟ ବିଲ ମାଳ ରେ ଥିବା ଚୁଆ ରେ ଏକ ଛୁଆ ହାତୀ ପଡିଥିବା ଦେଖିଥିଲେ ଗ୍ରାମ ବାସୀ । ସୁଚନା ଅନୁସାରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୧୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ ଆମ୍ବ ଓ ପଣସ ଖାଇବା ପାଇଁ ଗାଁକୁ ଆସିଥିଲେ । ହାତୀପଲ ମଧ୍ୟରେ ରହିଥିଲା ଏକ ଛୁଆ ହାତୀ । ହାତୀପଲ ପାହାନ୍ତା ରୁ ଜଙ୍ଗଲ କୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଚୁଆ ରେ ପଡିଯାଇ ଥିଲା ହାତୀ ଛୁଆ ଟି । ଖବର ପାଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ରେଞ୍ଜର ବିଜୟ ମଲ୍ଲିକ ସହ ଏକ ୩0ଜଣିଆ ଟିମ ଓ କିଛି ଗ୍ରାମ ବସି ମିଶି ଏକ ଜେଶିବି ମେସିନ ସାହାଯ୍ୟ ରେ ହାତୀ ଛୁଆଟି କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଥିଲl ବନ ବିଭାଗl
ହାତୀ ଛୁଆ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ରୁ ଖୁସି ରେ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା l
ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ କରଡ଼ା ବନବିଭାଗ ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନବଡ଼ ବାରବା ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଚୁଆ ରେ ପଡିଯାଇଥିଲା ଆଉ ତାକୁ ମଧ୍ୟ ବନବିଭଗ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଉଦ୍ୟମ କାରି ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା l

Leave A Reply

Your email address will not be published.